PL

EN

BIURO FIRMY "ARUP"

SYSTEM INTEGRACJI ŚWIATŁA DZIENNEGO I SZTUCZNEGO QLS

WARSZAWA 2022

 

Przedmiotem opracowania był projekt systemu integracji oświetlenia dziennego i sztucznego w pomieszczeniach biurowych siedziby firmy ARUP w Warszawie.


Projekt zintegrowanego oświetlenia dziennego i sztucznego QLS jest autorskim rozwiązaniem systemowym opracowanym przez firmę QLAB Laboratory of Light.


QLAB Lighting System jest zestawem rozwiązań projektowych umożliwiających doskonałą integrację światła dziennego i sztucznego między innymi w pomieszczeniach biurowych i edukacyjnych. System pozwala stworzyć wysokiej jakości środowisko oświetleniowe i komfortowe warunki przebywania i pracy biurowej. Umożliwia również uzyskanie znaczących oszczędności zużycia energii elektrycznej przeznaczonej na oświetlenie.

 

Pełna funkcjonalność systemu QLS opiera się na:
•  ustroju okiennym do przesyłania światła dziennego
•  zespole zróżnicowanych opraw oświetleniowych
•  systemie sterowania oświetleniem sztucznym

Dzięki zastosowaniu systemu QLS całkowicie wyeliminowano uciążliwe prześwietlenia, a pomieszczeniu nadal jest jasno. Rolety zamontowane do belek nośnych w górnej części okna chronią przed bezpośrednim nasłonecznieniem, a przez niezasłoniętą, górna część okna nadal wpada światło dzienne. Odbija się ono od półek świetlnych i jest kierowane w stronę sufitu, skąd - ponownie odbite  i rozproszone - wraca doświetlając głębsze partie pomieszczenia. W efekcie uzyskujemy doskonałe warunki oświetleniowe: światło jest łagodne, rozproszone i równomierne.


Kiedy ilość światła dziennego docierającego do poszczególnych stref pracy stanie się niewystarczająca (np. z powodu zachmurzenia lub zmierzchu) czujniki indywidualne spowodują nieuruchomienie i stopniowe, płynne rozjaśnianie oświetlenia sztucznego: najpierw światła rozproszonego, a w dalszej kolejności bezpośredniego, skierowanego na miejsca pracy.


Dzięki zintegrowanemu systemowi światła dziennego i sztucznego uzyskuje się bardzo komfortowe warunki oświetleniowe oraz znaczące oszczędności energii elektrycznej.

Powrót

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Qlab, siedziba: 40-058 Katowice, UL. Marii Skłodowskiej-Curie 30/5.