PL

EN

 


 

25.01.2024

DESIGN & BUILD AWARDS

MOST INNOVATIVE ARCHITECTURAL LIGHTING DESIGN PRACTICE 2024

QLAB Laboratory of Light zostało wyróżnione tytułem: Najbardziej Innowacyjna Praktyka Projektowania Oświetlenia Architektonicznego 2024 Nagrody Design & Build Awards przyznawane są przez prestiżowy kwartalnik branżowy BUILD Magazine. Nagroda ma na celu uhonowrowanie najlepszych firm i osób, które kształtują branżę i nagradzanie ich za konsekwentne doskonalenie się w swoich przedsięwzięciach.   Zobacz więcej>>>>

QLAB Laboratory of Light zostało wyróżnione tytułem:

Najbardziej Innowacyjna Praktyka Projektowania Oświetlenia Architektonicznego 2024

Nagrody Design & Build Awards przyznawane są przez prestiżowy kwartalnik branżowy BUILD Magazine. Nagroda ma na celu uhonowrowanie najlepszych firm i osób, które kształtują branżę i nagradzanie ich za konsekwentne doskonalenie się w swoich przedsięwzięciach.

 

Zobacz więcej>>>>

27.11.2023

WYRÓŻNIENIE LIT LIGHTING DESIGN AWARDS

QLS - QLAB LIGHTING SYSTEM

Opracowany przez QLAB Laboratory of Light system oświetlenia wnętrz QLS (Qlab Lighting System) został wyróżniony w ramach LIT Design Awards – konkursu honorującego najlepszych w projektowaniu produktów oświetleniowych i projektowaniu oświetlenia na całym świecie.W uzasadnieniu czytamy m.in.: QLS zapewnia doskonałą integrację światła dziennego i sztucznego w pomieszczeniach. Pozwala na stworzenie wysokiej jakości środowiska oświetleniowego i komfortowych warunków pracy, w oparciu o wykorzystanie światła dziennego. Niedobór światła dziennego jest uzupełniany oświetleniem sztucznym i może być dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika.System QLS stanowi niezaprzeczalną innowację w oświetleniu wnętrz biurowych. Gwarantuje doświetlenie wnętrz światłem dziennym i ochronę użytkowników przed nadmiernym nasłonecznieniem, a niedobory światła sztucznego uzupełnia do niezbędnego minimum. Umożliwia korzystanie z dobrodziejstw światła dziennego - najkorzystniejszego dla człowieka źródła światła.   Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją projektu na stronie konkursu >>>>

Opracowany przez QLAB Laboratory of Light system oświetlenia wnętrz QLS (Qlab Lighting System) został wyróżniony w ramach LIT Design Awards – konkursu honorującego najlepszych w projektowaniu produktów oświetleniowych i projektowaniu oświetlenia na całym świecie.
W uzasadnieniu czytamy m.in.: QLS zapewnia doskonałą integrację światła dziennego i sztucznego w pomieszczeniach. Pozwala na stworzenie wysokiej jakości środowiska oświetleniowego i komfortowych warunków pracy, w oparciu o wykorzystanie światła dziennego. Niedobór światła dziennego jest uzupełniany oświetleniem sztucznym i może być dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika.
System QLS stanowi niezaprzeczalną innowację w oświetleniu wnętrz biurowych. Gwarantuje doświetlenie wnętrz światłem dziennym i ochronę użytkowników przed nadmiernym nasłonecznieniem, a niedobory światła sztucznego uzupełnia do niezbędnego minimum. Umożliwia korzystanie z dobrodziejstw światła dziennego - najkorzystniejszego dla człowieka źródła światła.

 

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją projektu na stronie konkursu >>>>

27.10.2023

WYRÓŻNIENIE PLGBC GREEN BUILDING AWARD

QLS - ZINTEGROWANY SYSTEM ŚWIATŁA DZIENNEGO I SZTUCZNEGO

Podczas Green Building Summit - imprezy organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC Zintegrowany System Światła Dziennego i Sztucznego QLS został uhonorowany wyróżnieniem. W kategorii Najlepsze Zrównoważone Wnętrze zwyciężyło biuro Arup, dla którego QLAB zaprojektował całość oświetlenia i w którym z powodzeniem wykorzystany został system QLS. Biuro Arup zostało docenione za rozwiązania zaprojektowane z myślą o dobrostanie ludzi i planety. Od zaangażowania neuronauki, przez innowacyjne podejście do światła oraz zieleni, po wszystkie rozwiązania przyjazne środowisku.

Podczas Green Building Summit - imprezy organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC Zintegrowany System Światła Dziennego i Sztucznego QLS został uhonorowany wyróżnieniem.

W kategorii Najlepsze Zrównoważone Wnętrze zwyciężyło biuro Arup, dla którego QLAB zaprojektował całość oświetlenia i w którym z powodzeniem wykorzystany został system QLS. Biuro Arup zostało docenione za rozwiązania zaprojektowane z myślą o dobrostanie ludzi i planety. Od zaangażowania neuronauki, przez innowacyjne podejście do światła oraz zieleni, po wszystkie rozwiązania przyjazne środowisku.

13.10.2023

2023 IALD AWARD OF EXCELLENCE

CMENTARZ ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO NA WESTERPLATTE

Z ogromną radością informujemy, że zaprojektowane przez QLAB Laboratory of Light oświetlenie Cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte w Gdańsku otrzymało nagrodę IALD Award of Excellence.Nagrody IALD 2023 International Lighting Design Awards, zostały przyznane podczas gali 13.09.2023r. Spośród setek realizacji z całego świata międzynarodowe jury wyróżniło siedem projektów przyznając im tytuł „Excellence”, za wykazanie się wyjątkowym podejściem do projektowania światła i za wkład w profesjonalną społeczność projektantów.Zaprojektowana przez QLAB Laboratory of Light iluminacja jest częścią wykonanej w 2022 modernizacji Cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego. Projekt iluminacji doceniono m.in. za to, że wydobywa z mroku stele nagrobne, wprowadzając symboliczną granicę między oświetlonym kręgiem nagrobków a otaczającym go ciemnym lasem – jakby między życiem a śmiercią. Źródła światła oświetlają jedynie to, co istotne, potęgując nastrój kontemplacji i melancholii. Cienie liści na kamiennych płytach przywołują ciemny las jako świadka tamtych wydarzeń. Subtelne zmiany natężenia światła przenoszą uwagę zwiedzających na kolejne płyty nagrobne, tak że każdy poległy żołnierz na chwilę staje się symbolicznie tym najważniejszym obrońcą Westerplatte.   Zapraszamy do zapznania się z prezentacją tej niezwykle dla nas ważnej realizacji >>>. Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo:

Z ogromną radością informujemy, że zaprojektowane przez QLAB Laboratory of Light oświetlenie Cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte w Gdańsku otrzymało nagrodę IALD Award of Excellence.
Nagrody IALD 2023 International Lighting Design Awards, zostały przyznane podczas gali 13.09.2023r. Spośród setek realizacji z całego świata międzynarodowe jury wyróżniło siedem projektów przyznając im tytuł „Excellence”, za wykazanie się wyjątkowym podejściem do projektowania światła i za wkład w profesjonalną społeczność projektantów.
Zaprojektowana przez QLAB Laboratory of Light iluminacja jest częścią wykonanej w 2022 modernizacji Cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego. Projekt iluminacji doceniono m.in. za to, że wydobywa z mroku stele nagrobne, wprowadzając symboliczną granicę między oświetlonym kręgiem nagrobków a otaczającym go ciemnym lasem – jakby między życiem a śmiercią. Źródła światła oświetlają jedynie to, co istotne, potęgując nastrój kontemplacji i melancholii. Cienie liści na kamiennych płytach przywołują ciemny las jako świadka tamtych wydarzeń. Subtelne zmiany natężenia światła przenoszą uwagę zwiedzających na kolejne płyty nagrobne, tak że każdy poległy żołnierz na chwilę staje się symbolicznie tym najważniejszym obrońcą Westerplatte.

 

Zapraszamy do zapznania się z prezentacją tej niezwykle dla nas ważnej realizacji >>>.


Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo:

03.08.2023

2023 IES AWARD OF MERIT

CMENTARZ ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO NA WESTERPLATTE

Nasza firma została wyróżniona przez amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Oświetlenia IES nagrodą Award of Merit za projekt oświetlenia Cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego na Wersterplatte.     Zapraszamy do zapznania się z prezentacją tej niezwykle dla nas ważnej realizacji >>>.

06.04.2022

2021 d'arc AWARD

PAWILON EDUKACYJNY 'KAMIEŃ' W WARSZAWIE

Pawilon Edukacyjny w Warszawie dla którego mieliśmy przyjemność wykonać projekt oświetlenia wnętrz, otrzymał trzecią nagrodę w prestiżowym międzynarodowym konkursie [d]arc Awards 2021 w kategorii „miejsca”. Konkurs organizowany jest corocznie przez redakcję czasopisma oświetleniowego arc, będącego jednym z najważniejszych branżowych periodyków na świecie. Na shortlistę obiektów nominowanych w tej kategorii zakwalifikowały się łącznie 24 zrealizowane obiekty z całego świata. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją nagrodzonego obiektu>>> 

Pawilon Edukacyjny w Warszawie dla którego mieliśmy przyjemność wykonać projekt oświetlenia wnętrz, otrzymał trzecią nagrodę w prestiżowym międzynarodowym konkursie [d]arc Awards 2021 w kategorii „miejsca”.

Konkurs organizowany jest corocznie przez redakcję czasopisma oświetleniowego arc, będącego jednym z najważniejszych branżowych periodyków na świecie.
Na shortlistę obiektów nominowanych w tej kategorii zakwalifikowały się łącznie 24 zrealizowane obiekty z całego świata.

logo darc_sZapraszamy do zapoznania się z prezentacją nagrodzonego obiektu>>> 

24.07.2021

2021 IALD AWARD OF MERIT

MOST IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W KRAKOWIE

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza firma znalazła się w elitarnym gronie najlepszych na świecie projektantów światła. Projekt iluminacji mostu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie naszego autorstwa został nagrodzony prestiżową Award of Merit (Nagrodą Uznania) przez jury International Association of Lighting Designers. Przyznawane od prawie 40-stu lat nagrody Annual International Lighting Design Awards są największym wyróżnieniem w naszej branży, a nagrodzony projekt krakowskiego mostu jest pierwszą docenioną w ten sposób pracą z naszego kraju.   Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonej realizacji>>>   Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo:

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza firma znalazła się w elitarnym gronie najlepszych na świecie projektantów światła.

Projekt iluminacji mostu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie naszego autorstwa został nagrodzony prestiżową Award of Merit (Nagrodą Uznania) przez jury International Association of Lighting Designers.

Przyznawane od prawie 40-stu lat nagrody Annual International Lighting Design Awards są największym wyróżnieniem w naszej branży, a nagrodzony projekt krakowskiego mostu jest pierwszą docenioną w ten sposób pracą z naszego kraju.

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonej realizacji>>>

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo:

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Qlab, siedziba: 40-058 Katowice, UL. Marii Skłodowskiej-Curie 30/5.