PL

EN

OLIVIA BUSINESS CENTRE - OGÓD ZIMOWY
ARCHITEKTURA: KONIOR AND PARTNERS ARCHITECTS, BJK ARCHITEKCI
2018 GDAŃSK

Całoroczny ogród zimowy w Olivia Business Centre w Gdańsku ma służyć relaksowi i umożliwiać pracę wśród zieleni pracownikom firm – najemców OBC. Tropikalny las jest zamknięty w szklanej oranżerii. Widoczny ze wszystkich stron, o zmroku pokrywa się chmurą miniaturowych opraw pod stropem. Oprawy doskonale widoczne z wysokości kilkudziesięciu kondygnacji wieżowców otaczających oranżerię zapraszają do ogrodu.

Jednocześnie od wewnątrz są częścią scenografii nocnej. Uzupełnia ją niebieskawe, księżycowe światło projektorów zawieszonych pod stropem. Korony drzew mogą być także rozświetlone ciepłym światłem przywodzącym na myśl zachód słońca. To element kolejnej sceny świetlnej.

Na nieruchome rośliny, spod lustra płynącej wody świecą w górę projektory. Nieustannie zmieniające się lśnienie spowodowane ruchem fal zastępuje kołysanie liści na wietrze. Zielona ściana obsadzona pnączami i paprociami błyszczy dziesiątkami punktów ukrytych w gąszczu i poprzez spadającą kaskadami wodę. Odwiedzający oranżerię mogą zaopatrzyć się w przenośne, ładowane poprzez port USB latarnie i odkrywać ogród na własną rękę.

Powrót

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Qlab, siedziba: 40-058 Katowice, UL. Marii Skłodowskiej-Curie 30/5.