PL

EN

BIURA W DAWNYM D.H. RENOMA - ANALIZA DOSTĘPNOŚCI ŚWIATŁA DZIENNEGO

2021-03 WROCŁAW

 

Wrocławski dom handlowy Renoma w swojej ponad 92 letniej historii przeszedł wiele. Najwięcej zyskał jednak na samym początku, gdy wychodził z deski kreślarskiej berlińskiego architekta Hermanna Dernburga, gdyż autor projektu zaproponował dwa dziedzińce, doprowadzające światło dzienne do powierzchni handlowych.


Dziś, gdy Renoma zmienia funkcję na biurową, pojawiła się potrzeba lepszego wykorzystania światła naturalnego, bo w wielu miejscach powierzchnie są niedoświetlone, w innych zaś jest zbyt jasno. Dlatego w QLAB Laboratory of Light przeprowadziliśmy analizę możliwości wykorzystania światła dziennego, w efekcie proponując wykorzystanie naszego systemu QLS.


Na wizualizacjach widać kolejno: powierzchnię ze zbyt jasnym światłem przy oknach i zbyt ciemnym wnętrzu, gdy okna pozbawione są osłon; powierzchnię w całości za ciemną, gdy okna przesłonięte są roletami; powierzchnię dość równomiernie oświetloną dzięki zastosowaniu podwójnych półek świetlnych systemu QLS.


Dzięki zaawansowanym programom i wysokiej klasy specjalistom, potrafimy wykonać analizę świetlną każdego budynku i zaproponować optymalne rozwiązanie wykorzystania światła zastanego i wsparcie odpowiednio dobranym światłem sztucznym.

Powrót

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Qlab, siedziba: 40-058 Katowice, UL. Marii Skłodowskiej-Curie 30/5.