PL

EN

MOST IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO - PROJEKT
ARCHITEKTURA: PPiPST Altrans
2017 KRAKÓW

Projekt iluminacji Mostu Marszałka Józefa Piłsudskiego jest częścią planowanej kompleksowej modernizacji tego obiektu. Koncepcja oświetlenia zakładała restrykcyjne przestrzeganie przyjętych założeń projektowych, wynikających z historycznego charakteru obiektu i jego wyjątkowego położenia. Mając na uwadze te aspekty przyjęto stonowane, statyczne oświetlenie, w precyzyjny sposób wydobywające z ciemności wyrafinowane formy konstrukcji nośnej.

Projekt zakłada wykorzystanie dużej ilości niewielkich opraw rozmieszczonych na całej przestrzeni obiektu (zamiast stosowanych powszechnie projektorów dalekiego zasięgu). Widoczny na wizualizacjach dominujący, niebieski kolor jest kolorem farby, która, nawiązując do historycznego wizerunku mostu, pokryje docelowo całą jego konstrukcję stalową. Odpowiednio dobrana barwa światła ma za zadanie pozwolić na odpowiednią percepcję tej barwy w godzinach nocnych.

W celu weryfikacji przyjętych rozwiązań, na fragmencie mostu przeprowadzono próbę iluminacji, która pozwoliła zatwierdzić proponowaną propozycję przez Zamawiającego.

 

Zapraszamy do zapoznania siię z efektami naszej pracy: REALIZACJA>>

Powrót

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Qlab, siedziba: 40-058 Katowice, UL. Marii Skłodowskiej-Curie 30/5.