PL

EN

PROGRAMY BADAWCZO-ROZWOJOWE

 

Niezależnie od wykonywania projektów oświetlenia realizujemy szereg programów badawczych dotyczących światła sztucznego i dziennego. W programach tych wykorzystujemy bogate doświadczenia zdobywane w czasie realizacji bieżących projektów, korzystamy z własnego laboratorium badawczego oraz współpracujemy z ekspertami z różnych dziedzin. eng

 


 

PROGRAM A

Prace badawczo-rozwojowe dotyczące stworzenia innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych. Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Tytuł projektu: Prace badawczo-rozwojowe dotyczące stworzenia innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych Założeniem projektu jest przeprowadzenie szeregu prac badawczo-rozwojowych mających na celu stworzenie technologii projektowania innowacyjnych rozwiązań światła naturalnego i sztucznego wraz z systemem wyposażenia takich rozwiązań instalacyjnych. Wartość projektu: 1 062 551,17 zł Wkład funduszy europejskich: 710 048,80 zł ZAPYTANIA OFERTOWE Nr Data Przedmiot Załączniki Status 1 3.12.2018 Dostawa płyt laminowanych według specyfikacji Zakończone

Prace badawczo-rozwojowe dotyczące stworzenia innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych.

Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Tytuł projektu: Prace badawczo-rozwojowe dotyczące stworzenia innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych


Założeniem projektu jest przeprowadzenie szeregu prac badawczo-rozwojowych mających na celu stworzenie technologii projektowania innowacyjnych rozwiązań światła naturalnego i sztucznego wraz z systemem wyposażenia takich rozwiązań instalacyjnych.


Wartość projektu: 1 062 551,17 zł

Wkład funduszy europejskich: 710 048,80 zł 

ZAPYTANIA OFERTOWE

Nr Data Przedmiot Załączniki Status
1 3.12.2018 Dostawa płyt laminowanych według specyfikacji Program A Zakończone

PROGRAM B

Stworzenie systemu rozwiązań oświetleniowych umożliwiających oświetlene pomieszczeń światłem symulującym światło słoneczne Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Tytuł projektu: Stworzenie systemu rozwiązań oświetleniowych umożliwiających oświetlenie pomieszczeń światłem symulującym światło słoneczne.   Założeniem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych mających na celu zaoferowanie nowych produktów w postaci innowacyjnych symulatorów światła słonecznego w oparciu o dostępne na rynku technologie produkcyjne w celach uprawy roślin i hodowli zwierząt w przestrzeniach z ograniczoną ilością światła naturalnego a także na potrzeby ludzi przebywających większość czasu w przestrzeniach zamkniętych. Głównym założeniem podejmowanych prac badawczych będzie wykorzystanie i optymalizacja specyficznych zakresów spektrum słonecznego, które będą dobierane zgodnie z autorskimi metodami.   Wartość projektu: 791 153,20 zł Wkład funduszy europejskich: 458 791,08 zł

Stworzenie systemu rozwiązań oświetleniowych umożliwiających oświetlene pomieszczeń światłem symulującym światło słoneczne

Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Tytuł projektu: Stworzenie systemu rozwiązań oświetleniowych umożliwiających oświetlenie pomieszczeń światłem symulującym światło słoneczne.

 

Założeniem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych mających na celu zaoferowanie nowych produktów w postaci innowacyjnych symulatorów światła słonecznego w oparciu o dostępne na rynku technologie produkcyjne w celach uprawy roślin i hodowli zwierząt w przestrzeniach z ograniczoną ilością światła naturalnego a także na potrzeby ludzi przebywających większość czasu w przestrzeniach zamkniętych. Głównym założeniem podejmowanych prac badawczych będzie wykorzystanie i optymalizacja specyficznych zakresów spektrum słonecznego, które będą dobierane zgodnie z autorskimi metodami.

 

Wartość projektu: 791 153,20 zł

Wkład funduszy europejskich: 458 791,08 złPROGRAM C

Opracowanie systemu zintegrowanego oświetlenia dziennego i sztucznego działającego z wykorzystaniem przebadanych preferencji użytkowników. Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Tytuł projektu: Opracowanie systemu zintegrowanego oświetlenia dziennego i sztucznego działającego z wykorzystaniem przebadanych preferencji użytkowników.   Założeniem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych w celu stworzenia technologii optymalizacji parametrów światła w pomieszczeniach w taki sposób, by nastąpiło podniesienie jakości użytkowania obiektów oraz pracy ludzi. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat rzeczywistego wykorzystania światła dziennego w budynkach i jego połączenia ze światłem sztucznym przede wszystkim w zakresie wzrostu komfortu użytkowania pomieszczeń.   Wartość projektu: 912 924,52 zł Wkład funduszy europejskich: 428 824,04 zł

Opracowanie systemu zintegrowanego oświetlenia dziennego i sztucznego działającego z wykorzystaniem przebadanych preferencji użytkowników.

Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Tytuł projektu: Opracowanie systemu zintegrowanego oświetlenia dziennego i sztucznego działającego z wykorzystaniem przebadanych preferencji użytkowników.

 

Założeniem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych w celu stworzenia technologii optymalizacji parametrów światła w pomieszczeniach w taki sposób, by nastąpiło podniesienie jakości użytkowania obiektów oraz pracy ludzi. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat rzeczywistego wykorzystania światła dziennego w budynkach i jego połączenia ze światłem sztucznym przede wszystkim w zakresie wzrostu komfortu użytkowania pomieszczeń.

 

Wartość projektu: 912 924,52 zł

Wkład funduszy europejskich: 428 824,04 złPROGRAM D

Opracowanie sterowania i zasilania opraw oświetleniowych z wykorzystaniem transmisji danych bezprzewodowych. Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Tytuł projektu: Opracowanie sterowania i zasilania opraw oświetleniowych z wykorzystaniem transmisji danych bezprzewodowych.   Założeniem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych będą się koncentrowały na skonstruowaniu urządzenia służącego do zasilania i sterowania oświetleniem LED umożliwiającego jednocześnie przesyłanie danych za pomocą strumienia światła.   Wartość projektu: 525 973,47 zł Wkład funduszy europejskich: 327 858,66 zł

Opracowanie sterowania i zasilania opraw oświetleniowych z wykorzystaniem transmisji danych bezprzewodowych.

Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Tytuł projektu: Opracowanie sterowania i zasilania opraw oświetleniowych z wykorzystaniem transmisji danych bezprzewodowych.

 

Założeniem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych będą się koncentrowały na skonstruowaniu urządzenia służącego do zasilania i sterowania oświetleniem LED umożliwiającego jednocześnie przesyłanie danych za pomocą strumienia światła.

 

Wartość projektu: 525 973,47 zł

Wkład funduszy europejskich: 327 858,66 złPROGRAM E

Wypracowanie metod projektowania układów optycznych i urządzeń do dystrybucji światła oraz ich weryfikacji metodami laboratoryjnymi a także w miejscu realizacji.Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Tytuł projektu: Wypracowanie metod projektowania układów optycznych i urządzeń do dystrybucji światła oraz ich weryfikacji metodami laboratoryjnymi a także w miejscu realizacji.   Założeniem projektu jest przeprowadzenie szeregu prac badawczo-rozwojowych zgodnych z RIS RPO WSL tj. w dziedzinie Energetyki, które umożliwią spółce zaoferowanie nowych usług w zakresie projektowania układów optycznych i urządzeń do dystrybucji światła oraz ich weryfikacji metodami laboratoryjnymi, a także w miejscu realizacji.Efektem projektu jest poszerzenie wiedzy oraz wypracowanie metod projektowych poszerzających ofertę usługową Firmy oraz pozwalających na uwzględnienie wymagań stawianych obiektom projektowanym w oparciu o obiektowe standardy jakości.   Wartość projektu: 1 137 526,29 zł Wkład funduszy europejskich: 748 454,07 zł

Wypracowanie metod projektowania układów optycznych i urządzeń do dystrybucji światła oraz ich weryfikacji metodami laboratoryjnymi a także w miejscu realizacji.

Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Tytuł projektu: Wypracowanie metod projektowania układów optycznych i urządzeń do dystrybucji światła oraz ich weryfikacji metodami laboratoryjnymi a także w miejscu realizacji.

 

Założeniem projektu jest przeprowadzenie szeregu prac badawczo-rozwojowych zgodnych z RIS RPO WSL tj. w dziedzinie Energetyki, które umożliwią spółce zaoferowanie nowych usług w zakresie projektowania układów optycznych i urządzeń do dystrybucji światła oraz ich weryfikacji metodami laboratoryjnymi, a także w miejscu realizacji.
Efektem projektu jest poszerzenie wiedzy oraz wypracowanie metod projektowych poszerzających ofertę usługową Firmy oraz pozwalających na uwzględnienie wymagań stawianych obiektom projektowanym w oparciu o obiektowe standardy jakości.

 

Wartość projektu: 1 137 526,29 zł

Wkład funduszy europejskich: 748 454,07 złPROGRAM F

Opracowanie rozwiązań produktowych służących do wprowadzenia światła słonecznego w głąb pomieszczeń w budynkach biurowych i użyteczności publicznej, z uwzględnieniem prozdrowotnego wpływu na organizmy użytkowników.Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Tytuł projektu: Opracowanie rozwiązań produktowych służących do wprowadzenia światła słonecznego w głąb pomieszczeń w budynkach biurowych i użyteczności publicznej, z uwzględnieniem prozdrowotnego wpływu na organizmy użytkowników.   Założeniem projektu jest przeprowadzenie szeregu prac badawczo-rozwojowych zgodnych z RIS RPO WSL tj. w dziedzinie Energetyki, które umożliwią spółce zaoferowanie nowych rozwiązań produktowych służących do wprowadzenia światła słonecznego w głąb pomieszczeń w budynkach biurowych i użyteczności publicznej, z uwzględnieniem prozdrowotnego wpływu na organizmy użytkowników.   Wartość projektu: 1 588 784,11 zł Wkład funduszy europejskich: 1 102 970,32 zł

Opracowanie rozwiązań produktowych służących do wprowadzenia światła słonecznego w głąb pomieszczeń w budynkach biurowych i użyteczności publicznej, z uwzględnieniem prozdrowotnego wpływu na organizmy użytkowników.

Qlab Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Tytuł projektu: Opracowanie rozwiązań produktowych służących do wprowadzenia światła słonecznego w głąb pomieszczeń w budynkach biurowych i użyteczności publicznej, z uwzględnieniem prozdrowotnego wpływu na organizmy użytkowników.

 

Założeniem projektu jest przeprowadzenie szeregu prac badawczo-rozwojowych zgodnych z RIS RPO WSL tj. w dziedzinie Energetyki, które umożliwią spółce zaoferowanie nowych rozwiązań produktowych służących do wprowadzenia światła słonecznego w głąb pomieszczeń w budynkach biurowych i użyteczności publicznej, z uwzględnieniem prozdrowotnego wpływu na organizmy użytkowników.

 

Wartość projektu: 1 588 784,11 zł

Wkład funduszy europejskich: 1 102 970,32 zł

Principles of data processing

Concerning form data sent from the website.

The data from the above form will be processed by our company only for the purpose of responding to contact within the period necessary to process the submitted case. Providing data is voluntary, but necessary to process the inquiry. Every person has the right to access their data, rectify and delete it, and the right to object to inappropriate processing. In the event of unlawful processing, everyone has the right to lodge a complaint with the supervisory authority. The administrator of personal data is Qlab, registered office: 40-058 Katowice, UL. Marii Skłodowskiej-Curie 30/5.